İcra Kurulu

Selva Eren

Selva Eren

Genel Müdür

İstanbul doğumlu olan Selva Eren, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı.

 

2003-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kariyerine başladı ve girişimci olarak devam etti.

 

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği'nde yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı'nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye genel müdür olarak atanan Selva Eren, halen Türk Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almaktadır. Selva Eren aynı zamanda Türk Katılım Reasürans A.Ş. ve Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Sibel Sağlam

Sibel Sağlam

Genel Müdür Yardımcısı

Kırklareli doğumlu olan Sibel Sağlam, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Yüksek Lisans Eğitimini Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama İletişimi Bölümünde tamamladı. CMO (Chief Marketing Officer) sertifikası, SPK İleri Düzey Lisansı ve PMI (Proje Yönetimi) Sertifikalarına sahiptir.

 

1996 yılına kadar Hürriyet ve Sabah Gazetelerinde muhabirlik ve İntermedya Ekonomi Dergisi’nde Genel Yayın Yönetmenliği yaptı. 1996 yılından itibaren Sümerbank A.Ş.’de, 1997-2001 yıllarında Sümer Yatırım ve Menkul Değerler A.Ş.’de Pazarlama Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2001- 2003 yıllarında Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de ve Deniz Portföy A.Ş.’de Portföy Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı.

 

2003-2010 yıllarında Aegon Hayat ve Emeklilik A.Ş. (2008 yılına kadar Ankara Emeklilik A.Ş.)’de Pazarlama ve Satış Destek Grup Başkanı ve 2010-2011 arasında Double Tree by Hilton İstabul Moda’da İnsan Kaynakları Müdürü, 2011-2012 yıllarında Vakıf Emeklilik A.Ş.’de Bankasürans, Kurumsal İletişim, Özel Projeler Müdürlüklerinden sorumlu Müdür ve 2015-2017 yılları arasında (2014 yılında TMSF Yönetimine devrinden sonra) Asya Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Kurumsal Satış, Acenteler ve Müşteri Hizmetleri Birimlerinden sorumlu Müdür olarak görev yaptı.

 

2020 yılı Temmuz ayı sonuna kadar Halk Hayat ve Emeklilik’te Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Sibel Sağlam, sigorta şirketlerinin tek çatı altında birleşmesi aşamasında görevinden ayrıldı. 2021 yılı Ekim ayından itibaren Türk Katılım Reasürans A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.